Wczytuję dane...

Kasy fiskalne - jak wybrać?

Kasy fiskalne - jak wybrać?

Prowadzący działalność zobowiązani są do poświadczania ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Nauka obsługi kasy fiskalnej nie trwa długo. Większość przedsiębiorców już po paru dniach nie ma żadnych problemów z szybką obsługą kasy fiskalnej.

Tania i łatwa w obsłudze kasa fiskalna

Cena kas i drukarek fiskalnych łączy się nierozerwalnie z jakością wykonania i obsługi tych urządzeń. Często okazuje się bowiem, że tanie kasy fiskalne mają prostszą budowę, ale za to ich obsługa jest bardziej skomplikowana i istnieje ryzyko częstszych awarii. Przed zakupem kasy fiskalnej należy sobie zadać pytanie o to, ile paragonów będzie dziennie wystawianych.

Poddajemy Państwu pod rozwagę także zakup kasy fiskalnej z kopią elektroniczną - koszt zakupu takiej kasy fiskalnej jest nieco wyższy, ale za to kasa jest znacznie tańsza w eksploatacji. Kasa fiskalna z kopią jest nowoczesna i łatwa w obsłudze.

Kasy fiskalne z kopią elektroniczną:

  • mają niewielkie rozmiary
  • wyświetlają czytelne komunikaty
  • są intuicyjne w obsłudze
  • umożliwiają szybką wymianę papieru
  • pozwalają utrzymać porządek - kopie paragonów zapisywane na karcie pamięci, więc nie trzeba przez lata przechowywać papierowych rolek.

W podjęciu decyzji pomoże Państwu artykuł z porównaniem kas fiskalnych z kopią elektroniczną i bez: Kasa, drukarka z kopią elektroniczną - czy warto?.

Klientom, którzy dokonują zakupu kasy fiskalnej po raz pierwszy przypominamy, że w świetle przepisów, przysługuje Państwu zwrot poniesionych kosztów (90% ceny każdej zakupionej kasy, ale nie więcej niż 700zł za każdą kasę fiskalną). Przed zakupem warto więc rozważyć wybór nieco droższego, ale za to lepszego jakościowo i nowocześniejszego urządzenia.

Więcej w artykule: "Odliczenie ulgi z tytułu nabycia kasy fiskalnej"

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Wybór kasy fiskalnej w dużej mierze zależy od kwoty, jaką chcecie Państwo przeznaczyć na zakup nowego urządzenia. DOTKOM, dzięki wieloletniej obecności na rynku może zagwarantować Państwu najnowsze urządzenia w bardzo korzystnych cenach. Oferujemy sprzęt takich firm, jak:

Novitus - kasy fiskalne posnet - kasy fiskalne farex - kasy fiskalne sharp - kasy fiskalne

 

Przy wyborze kasy fiskalnej, warto kierować się nie tylko ceną i liczbą wystawianych paragonów, ale także tym czy prowadzimy działalność stacjonarnie czy mobilnie i jak wygląda nasz system sprzedaży. Firmom, które korzystają z programu do zarządzania sprzedażą i magazynem, zamiast kasy fiskalnej polecamy drukarkę fiskalną.

Obsługa kasy fiskalnej - co warto wiedzieć?

Zapraszamy do kontaktu z nami - kliknij - pomożemy Państwu wybrać najlepsze urządzenie zgodne z rodzajem prowadzonej działalności. Odpowiemy na wątpliwości i pytania.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą z działu KASY FISKALNE

Polecamy poniższe artykuły, które pomogą Państwu w poszerzeniu wiedzy na temat kas fiskalnych:
Obowiązki podatnika
Raport dobowy, raport miesięczny, odczyt
Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij