Wczytuję dane...

Kasa fiskalna dla fryzjerki, dla kosmetyczki

Kasa fiskalna dla fryzjerki, dla kosmetyczki

Kasa dla fryzjerki, kasa dla kosmetyczki

Do końca 2014 roku obowiązuje rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2012 r., poz. 1382). Od 1 stycznia 2015 roku zmianie ulegną przepisy określające używanie kasy fiskalnej. Wśród usług wymienionych w projekcie rozporządzenia jest pozycja wymuszająca zakup kasy fiskalnej i rejestrowanie sprzedaży (od pierwszej transakcji) za jej pomocą przez salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne. Limit obrotu na poziomie 20.000zł rocznie został zniesiony (dla większości firm - szczegóły: Kasy fiskalne 2015).

Wśród naszych Klientów dużą część zajmują zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. W naszej ofercie zawsze kierujemy się jak najlepszym doborem urządzenia oraz budżetem jaki macie Państwo do dyspozycji. Dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z nami- odpowiemy na każde pytanie, a o solidności i wysokiej jakości naszych usług mogą zaświadczyć nasi Klienci oraz ich opinie w internecie ("Zaufane opinie" na Ceneo, komentarze i oceny na Allegro).

Od kiedy kasa fiskalna?

Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne korzystające obecnie ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej (nie przekroczyły wymaganego w 2014r. limitu obrotu) będą zobowiązane do wdrożenia kasy fiskalnej najpóźniej do 28 lutego 2015. Ten 2-miesięczny okres przejściowy posiadają jedynie firmy, które zostały założone przed końcem 2014 roku i nie przekroczyły obowiązującego limitu obrotu. Nowe firmy założone już w 2015 roku od pierwszego dnia prowadzenia sprzedaży muszą ją rejestrować za pomocą kasy fiskalnej.

Mając na uwadze kryzys dostępności kas fiskalnych jaki miał miejsce podczas ostatnich zmian w przepisach należy już teraz pomyśleć o zakupie urządzenia fiskalnego. Unikniemy dzięki temu sytuacji, w której brak kas fiskalnych na rynku zdezorganizuje nam prowadzenie firmy i, co najwazniejsze, narazi nas na straty finansowe (nie ma kasy, nie ma sprzedaży - Klient idzie do konkurencji). Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejszy zakup kasy fiskalnej, a zafiskalizowanie jej w momencie wystąpienia takiego obowiązku. Zabezpieczymy się przed ryzykiem braku kas na rynku, przed wzrostem cen podczas zwiększonego popytu, a co najważniejsze, nie stracimy możliwości uzyskania zwrotu wydanej kwoty (do 90% ceny kasy fiskalnej, nie więcej jednak niz 700zł ceny netto) na kasę fiskalną.


Kasa dla fryzjerki, kosmetyczkiTania i dobra kasa fiskalna

Kasy fiskalne to urządzenia, w których cena jest bezpośrednim wykładnikiem jakości. Czym kasa droższa tym bardziej dopracowana i nowocześniejsza - łatwiejsza w obsłudze. Nie zanczy to bynajmniej, że skazani jesteśmy tylko na drogie urządzenia. Obecnie kasy fiskalne dzielą się na dwie grupy: tradycyjne kasy fiskalne z zapisem kopii sprzedaży na dodatkowej papierowej rolce i kasy fiskalne z zapisem kopii paragonów na karcie pamięci (tylko jedna rolka). Jest to główny wyznacznik ceny kasy fiskalnej - tradycyjne kupimy do 1000zł, a z kopią elektroniczną powyżej tysiąca złotych (brutto). Biorąc pod uwagę fakt, że prawo obecnie nakazuje przetrzymywanie kopii paragonów przez okres 5 lat dobrym pomysłem jest zakup kasy fiskalnej z kopią elektroniczną. Są to kasy prostsze w obsłudze i nowocześniejsze. Dodatkowo przy uzyskaniu zwrotu za zakupioną kasę fiskalną (do 90% ceny kasy fiskalnej, nie więcej jednak niż 700zł ceny netto) cena rzeczywista kształtuje się na poziomie od 300zł netto wzwyż.

Jeśli jednak nie są Państwo zrażeni przetrzymywaniem rolek przez okres 5 lat możemy zaoferować kasy fiskalne praktycznie za darmo (po uzyskaniu zwrotu kasa fiskalna w cenie 899zł brutto to koszt jedynie 38zł).

Mała kasa fiskalna

Salony fryzjerskie i kosmetyczne to często zgrabnie i optymalnie zagospodarowana powierzchnia, gdzie wszystko ma swoje miejsce. Jak tutaj jeszcze wcisnąć kasę fiskalną? Bez obaw. Obecnie najmniejsza kasa fiskalna to Posnet Mobile HS EJ - kasa niewiele większa od smartfona. Główne zalety to kopia elektroniczna paragonu, wydajny akumulator, łatwa obsługa.

Inną kasą przy małej powierzchni lady może być Novitus Nano E - bardzo popularna i ciesząca się uznaniem kasa fiskalna. Trochę większa niż Mobile HS EJ, ale posiadająca te same zalety.

Nieco większa kasa (nowa w naszej ofercie) to Aclas Kos - tradycyjna, dwurolkowa kasa fiskalna o przyjemnym wyglądzie i małych gabarytach.

Odliczenie 700zł przy pierwszej kasie fiskalnej

Jeśli urządzenie fiskalne, które Państwo kupują, to Państwa pierwsza kasa fiskalna można skorzystać z odliczenia. Urząd Skarbowy daje możliwość uzyskania zwrotu kosztów poniesionych na zakup urządzenia fiskalnego. Wysokość zwrotu to 90% ceny netto kasy fiskalnej, ale nie więcej niż 700zł. Utrzymanie zwrotu wiąże się z obowiązkowymi (co najmniej jeden przegląd na dwa lata) przeglądami technicznymi, prowadzeniem działalności gospodarczej na którą zwrot został przyznany przez okres co najmniej 3 lat (od uzyskania zwrotu). W przeciwnym razie uzyskany zwrot należy zwrócić.

Czy cena kasy fiskalnej to jedyny koszt? Jakie są ukryte koszty?

Nasz główny priorytet to przejrzystość oferty. Nie poniosą Państwo żadnych dodatkowych kosztów podczas zakupu kasy fiskalnej. Żeby nie być gołosłownym proponuje przeanalizowanie naszej oferty (co Państwo otrzymują podczas zakupu kasy fiskalnej w firmie DOTKOM):

  1. koszt zakupu kasy fiskalnej - wszystkie ceny podane na stronie są cenami brutto
  2. koszt fiskalizacji kasy fiskalnej - GRATIS
  3. koszt programowania nagłówka - GRATIS
  4. koszt programowania 10 towarów - GRATIS
  5. szkolenie z obsługi kasy fiskalnej - GRATIS (szkolenie tylko przy odbiorze osobistym lub przy instalacji kasy w siedzibie Waszej firmy)
  6. przygotowanie dokumentów do urzędu skarbowego - GRATIS
  7. przegląd techniczny - tryb roczny 80zł, tryb 2-letni 200zł
  8. dojazd - na terenie Tychów - GRATIS, na terenie Śląska 50zł (powyżej 25 km - prosimy o kontakt)

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij