Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 godzin
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: DOTKOM

Przegląd techniczny powinien być wykonywany raz na 24 miesiące. Zobowiązują do tego przepisy. Jeśli jednak zdaży się przegapić obowiązkowy termin przeglądu należy niezwłocznie przegląd wykonać. Oferujemy możliwość wykonania takiego przeglądu.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków stosowania tych kas przez podatników. Przegląd obejmuje:

  • stan wszystkich plomb drukarki i zgodność ich z zapisem w książce drukarki i dokumentacją serwisu
  • stan obudowy drukarki
  • czytelność dokumentów fiskalnych drukowanych przez drukarkę
  • program drukarki, jego wersję, zgodność z zapisami w książce drukarki i dokumentacją serwisu
  • poprawność działania drukarki, w szczególności w zakresie emisji dokumentów fiskalnych
  • poprawność działania wyświetlacza klienta
  • stan płyty głównej, pamięci fiskalnej i modułu fiskalnego co do zgodności z dokumentacją konstrukcyjną drukarki, a wynik przeglądu wraz z zaleceniami należy wpisać do książki drukarki.

Należy pamiętać o tym, że nie ma sytuacji, w której można obowiązkowego przeglądu nie wykonywać. Nawet w momencie zawieszenia firmy, nieużywania kasy fiskalnej czy zamknięcia firmy urządzenie fiskalne musi mieć ważny przegląd. Przy zamknięciu urządzenia fiskalnego w urzędzie skarbowym wymagane są dokumenty potwierdzające ważność przeglądu (odpowiednie wpisy w książce serwisowej). W razie jego braku przedsiębiorca może zostać ukarany przez urząd skarbowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przeglądach - zobacz: Przegląd - co warto wiedzieć

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij