Wczytuję dane...

Dla kogo obowiązkowe kasy fiskalne online w 2023 roku. Co musisz wiedzieć.

Dla kogo obowiązkowe kasy fiskalne online w 2023 roku. Co musisz wiedzieć.

Kasy fiskalne przechodzą co jakiś czas nowe etapy swojej przemiany.

Nowoczesna technologia i ciągły rozwój usług i handlu sprawiły, że przedsiębiorcy systematycznie, co jakiś czas potrzebują coraz to lepsze sprzęty rejestrujące sprzedaż, adekwatne do generacji w jakiej żyjemy.

Współczesny przedsiębiorca szuka sprzętu nowoczesnego, przyjaznego w użyciu, wydajnego, o szerokich możliwościach i dopasowaniu do indywidualnych potrzeb danego biznesu.

Nowa odsłona kas fiskalnych.

Znamy z przeszłości kasy fiskalne, które zapisywały kopie paragonów sprzedanych towarów lub usług na papierze.

Późniejszy etap to kasy, których dane zapisywane były w elektronicznej pamięci. Teraz natomiast nastała era kas fiskalnych online lub wirtualnych, które za pomocą internetu na bieżąco przesyłają dane do systemu zwanego Centralnym Repozytorium Kas w skrócie CRK. Tam gromadzone są m.in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zmiany w zaprogramowanych stawkach VAT oraz informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

Kasy fiskalne starszego typu, takie jak z zapisem papierowym kopii, producenci mogli oferować tylko do końca 2019 roku, natomiast z zapisem elektronicznym do końca 2022 roku.

Obecnie kasy te są już wycofywane i nie można ich już nigdzie nabyć.

Przedsiębiorcy, którzy jeszcze ich używają ( poza branżami zobligowanymi do kas online ) mają taką możliwość tylko do momentu wyeksploatowania kasy, czyli do momentu zapełnienia pamięci kasy fiskalnej.

Wyjątek będą stanowiły kasy o zastosowaniu specjalnym z zapisem elektronicznym używane m.in. w aptekach, taksówkach, stosowane w wolnych obszarach celnych lub składach celnych oraz umieszczane w automatach do sprzedaży towarów i usług. Pozostaną one w sprzedaży rok dłużej.

Od 2023 roku w sprzedaży tylko kasy online.

Rok 2023 przyniósł spore zmiany dla użytkowników kas fiskalnych. Jedną z głównych było wycofanie kas z elektronicznym zapisem kopii.

Większość przedsiębiorców była zobligowana zaopatrzyć się w nowoczesne kasy fiskalne online lub wirtualne. Różnica polegająca pomiędzy obiema jest zasadnicza. Kasa online to urządzenie podłączone do internetu, natomiast kasa wirtualna to aplikacja, którą instaluje się w formie oprogramowania na smartfonie, terminalu płatniczym lub innym urządzeniu.

Urządzenie to musi uzyskać homologację Głównego Urzędu Miar oraz spełniać określone wymogi i jest przeznaczone tylko dla określonych przedsiębiorców - zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów z 29 maja 2020 r.

Przedsiębiorcy zwolnieni z obowiązku ewidencji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych.

Zwolnieni z rejestracji sprzedaży na kasie fiskalnej przedsiębiorcy, to tacy, których ubiegłoroczna sprzedaż na rzecz konsumentów

( nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ) ryczałtowych nie przekroczyła 20 tys. zł.

Dodatkowo zwolnione są określone produkty i usługi takie jak:

- usługi pocztowe i kurierskie

- usługi w zakresie noclegów ( np. hotele, pensjonaty, motele).

- wynajem oraz usługi zarządzania nieruchomościami.

Dla kogo obowiązkowe kasy fiskalne online w 2023 roku.

Kasy fiskalne są obowiązkowe bez względu na obrót dla następujących przedsiębiorców:

prawników, lekarzy, doradców podatkowych, mechaników, taksówkarzy, fryzjerów, kosmetyczek ponadto m.in. dla cyrków, wesołych miasteczek, dyskotek, sal tanecznych, myjni samochodowych oraz usług budowlanych.

Kasy online obowiązują również przy sprzedaży paliw, gazu, elektroniki, nośników danych, części motoryzacyjnych, wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych oraz niektórych kosmetyków i niektórych wyrobów z metali szlachetnych. Ponadto w zakresie pozaszkolnych form edukacji sportowej i rekreacyjnej, a także usług świadczonych przez szkoły nauki jazdy.

Wybraliśmy 3 najtańsze kasy online

Jako specjaliści w dziedzinie kas fiskalnych, działający na rynku od 20 lat możemy przedstawić 3 najtańsze kasy fiskalne online cieszące się zainteresowaniem wśród klientów naszego sklepu, a tym samym godne polecenia dla osób zobligowanych do zakupu tego urządzenia.

Aclas Kos_ON Lan, to niezwykle funkcjonalna i intuicyjna mini kasa fiskalna.

Stanowi idealne rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorców, którzy cenią sobie jakość w przystępnej cenie.

Doskonale nadaje się jako kasa mobilna do małego sklepu, na stoiska targowe, parkingi, czy do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego.

Posiada możliwość obsługi kodów kreskowych Aclas,

wag elektronicznych Aclas oraz terminala płatniczego.

Obsługa tego modelu jest niezwykle intuicyjna i bezproblemowa.

Drugą propozycją jest kasa online Farex ONline Pro 300, najlepszy stosunek ceny do jakości i ilości dostępnych funkcji. To mała, lekka przenośna kasa fiskalna, połączona z Centralnym Repozytorium Kas, przystosowana na współpracę z terminalami płatniczymi oraz przechowująca istotne dokumenty w pamięci chronionej.

Posiada również szereg innych funkcji, takich jak podświetlany ekran i programowalną klawiaturę, do 100 000 pozycji w bazie PLU, zasilanie z sieci lub akumulatorowe, oferuje również współpracę z różnego typu urządzeniami elektronicznymi.

Idealnie sprawdzi się podczas sprzedaży stacjonarnej, internetowej, jak również mobilnej.

Polecana taksówkarzom, prawnikom, lekarzom, doradcom podatkowym, mechanikom oraz firmom budowlanym.

Trzecia proponowana przez nas kasa fiskalna online, to kasa renomowanej marki Elzab, model Elzab mini LT ONLINE BT/WiFi

z modułową klawiaturą. To jedna z najbardziej popularnych kas fiskalnych na naszym rynku.

Mała, prosta w obsłudze kasa z wydajnym akumulatorem.

Przeznaczona do pracy stacjonarnej np. małego sklepu jak również pracy w terenie.

Możliwość podpięcia wagi, szuflady kasowej, czytnika kodów kreskowych , czy terminala, ponadto łatwa wymiana papieru i szybki wydruk paragonów, to tylko nieliczne atuty tego modelu kasy fiskalnej online.

Doskonale sprawdzi się zarówno we wszelkiego rodzaju handlu, gastronomii, jak i usługach.

Jeśli potrzebujesz fachowej porady dotyczącej zakupu kasy fiskalnej odwiedź nas osobiście w naszym sklepie w Tychach

przy ulicy Powstańców 16.

Nasi pracownicy zapewnią Ci wsparcie merytoryczne oraz techniczne.

Dobierzemy kasę odpowiednią dla Twojego biznesu w przystępnej i niewygórowanej cenie. Do tego zaprogramujemy urządzenie tak, by jak najlepiej odpowiadało potrzebom związanym z Twoją firmą.

Jesteśmy dla Ciebie od 8:00 – 18:00 od poniedziałku do piątku.

W razie pytań - zadzwoń do nas pod numer telefonu:

32 219 85 12

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij