Wczytuję dane...

Obowiązek instalacji terminali płatniczych niebawem? Przygotuj się już dziś

Obowiązek instalacji terminali płatniczych niebawem? Przygotuj się już dziś

Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzenie obowiązku przyjmowania płatności bezgotówkowych przez wszystkich podatników, którzy zobowiązani są do rejestracji przychodu za pomocą kas fiskalnych. Informacja o projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z rozwojem płatności elektronicznych znalazła się na stronach Rządowego Centrum Legislacji pod koniec 2017 roku. Prace nad nowymi przepisami prowadzone są już od wielu miesięcy, jednak dopiero ostatnio ujawniono więcej szczegółów ścieżki legislacyjnej. Obecnie projekt znajduje się w fazie konsultacji publicznych. To właśnie na tym etapie swoje opinie zgłaszać mogą zainteresowani, w szczególności banki i operatorzy płatności elektronicznych.

Jak czytamy na stronach Biuletynu Informacji Publicznej KPRM, uzasadnieniem do wprowadzenia nowego prawa jest zbyt wolna dynamika rozwoju akceptacji płatności bezgotówkowych w stosunku do rosnącej popularności korzystania z usług bankowych i kart płatniczych w Polsce. Według przeprowadzonych badań, Polska zajmuje dopiero 17 miejsce w UE pod względem liczby urządzeń akceptujących elektroniczne instrumenty płatnicze na 100 km2. Determinację rządu do wprowadzenia nowych przepisów potwierdza powołanie Fundacji "Polska Bezgotówkowa", której głównym celem jest nadzorowanie rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce.

Firmy będą zobowiązane do obsługi co najmniej jednej z dostępnych form płatności bezgotówkowych, a więc przelewu elektronicznego, płatności kartą, czy usługi Blik. Nieznana jest obecnie dokładna data wprowadzenia nowych przepisów, jednak spekuluje się, że zmiany wejdą w życie już w III kw. bieżącego roku. Wprowadzając tę ustawę chcemy zrównać w prawach konsumentów korzystających z gotówki i instrumentów bezgotówkowych, a to musi wiązać się z nałożeniem pewnych obowiązków na akceptantów - podkreśla Tadeusz Kościński, wiceminister rozwoju.

Nie czekaj do ostatniej chwili, wprowadź obsługę płatności bezgotówkowych już dziś!

Firma DOTKOM realizując kompleksową obsługę przedsiębiorstw handlowych oferuje terminale płatniczne, które pozwolą Ci, nie tylko wypełnić nowy obowiązek, ale zwiększyć zadowolenie Klientów i przyspieszyć proces sprzedaży dzięki pominięciu używania gotówki. Jako autoryzowany partner firmy PayTel, dostarczającej rozwiązania płatności kartą, możemy zaoferować warunki umowy najlepiej dopasowane do Państwa potrzeb. Dodatkowo, pomożemy w doborze urządzenia, jego instalacji oraz konfiguracji na miejscu, w siedzibie Państwa firmy.

W ofercie posiadamy urządzenia umożliwiające komunikację poprzez podłączenie do internetu bądź z wykorzystaniem sieci komórkowej (GPRS) w przypadku braku możliwości zapewnienia stałego połączenia z siecią. Dodatkowo, oferujemy również urządzenia w pełni mobilne pozwalające realizować sprzedaż w dowolnym miejscu, a nie jedynie w siedzibie firmy.

Przykładowe urządzenia:

Napisz lub zadzwoń by poznać szczegóły oferty:

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij