Wczytuję dane...

Kasa fiskalna dla mechanika, wulkanizatora

Kasa fiskalna dla mechanika, wulkanizatora

Kasa fiskalna dla mechanika, dla wulkanizatoraKasa fiskalne dla mechanika samochodowego, kasa fiskalna dla wulkanizatora

Obecnie (czyli do końca 2014 roku) obowiązujące jest rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas fiskalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 1382). Rozporządzenie to przestaje być ważne z dniem 1 stycznia 2015. Najnowsze rozporządzenie z dnia 4 listopada określa podmioty które muszą posiadać kasy fiskalne i prowadzić ewidencję sprzedaży za jej pomocą już od pierwszej sprzedaży (detalicznej).

Od 1 stycznia 2015 roku obowiązkowo kasy fiskalne muszą posiadać m.in. mechanicy samochodowi, a precyzyjnie mówiąc, przedsiębiorcy którzy świadczą usługi:

 

§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku:
(…)
2) świadczenia usług:
(…)
c) naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),
d) w zakresie wymiany opon lub kół,
e) w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,

 

Wielu z naszych Klientów prowadzi stacje diagnostyczne i warsztaty samochodowe. Dobieramy najlepiej dla Państwa dopasowane (z punktu widzenia kosztów i optymalizacji punktu sprzedaży) rozwiązania. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zapraszamy do kontaktu (tel. 32 442-0-777) - odpowiemy na każde pytanie, a o solidności i wysokiej jakości naszych usług mogą zaświadczyć nasi Klienci oraz ich opinie w internecie ("Zaufane opinie" na Ceneo, komentarze i oceny na Allegro).

Kasa fiskalna wymiana opon, mechanik samochodowy

Kasa fiskalna w warsztacie samochodowym - od kiedy?

Dla już prowadzących firmę świadczącą omawiane usługi (w przypadku gdy firma nie przekroczyła limitu obrotu w 2014 r.) wyznaczono dwumiesięczny okres przejściowy, czyli obowiązek rejestracji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej rozpoczyna się z dniem 1 marca 2015. Mając na uwadze brak kas fiskalnych na rynku, jak miało to miejsce podczas ostatniej zmiany przepisów, radzimy zaopatrzenie się w wybrane urządzenie już na początku roku. Czekanie do ostatniej chwili może skutkować ograniczoną ilością modeli do wyboru lub, w ekstremalnych przypadkach, brakiem kas fiskalnych na rynku. Warto zatem rozważyć wcześniejsze (nawet jeszcze w 2014 roku) zakupienie kasy fiskalnej w trybie szkoleniowym. Daje to możliwość gruntownego opanowania możliwości kasy fiskalnej. Dzięki wcześniejszemu zakupowi zabezpieczają się Państwo także przed ryzykiem utraty możliwości uzyskania zwrotu kosztów zakupu pierwszej kasy fiskalnej w wysokości do 90% ceny netto kasy (ale nie więcej niż 700zł). Zafiskalizowanie kasy w trybie szkoleniowym wykonamy w odpowiednim dla Urzędu Skarbowego oraz dla Państwa firmy terminie. Pomożemy także w wypełnieniu dokumentów i spełnieniu wymogów stawianych przez przepisy ( zobacz: Odliczenie 700zł za zakup pierwszej kasy fiskalnej).

Dla warsztatów powstałych po 1 stycznia obowiązek stosowania kas fiskalnych rozpoczyna się od pierwszej sprzedaży na rzecz klienta detalicznego (lub rolnika zryczałtowanego). Kalkulując koszty założenia warsztatu samochodowego należy uwzględnić także koszt zakupu kasy fiskalnej.

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

Przed zakupem urządzenia fiskalnego należy zastanowić się czy wybrać kasę fiskalną czy może drukarkę fiskalną. Kasy fiskalne są urządzeniami samodzielnymi - nie potrzebują dodatkowego oprogramowania ani podpiętych dodatkowych elementów. Drukarki fiskalne muszą współpracować z oprogramowaniem, z którego wysyłane są dokumenty do wydrukowania (paragony, faktury, raporty).

Duża część warsztatów samochodowych, stacji diagnostycznych, punktów wymiany kół i ogumienia posiada oprogramowanie dedykowane do tego rodzaju działalności. Programy pomagają w zarządzaniu warsztatem - przyjęcie zlecenia, druk zamówienia, faktury, gromadzenie danych o klientach czy historii napraw poszczególnych pojazdów, zarządzanie magazynem, itp. Większość programów współpracuje z drukarkami fiskalnymi i właśnie drukarka fiskalna w takim przypadku sprawdzi się najlepiej. Obecnie na rynku fiskalnym mamy do dyspozycji drukarki fiskalne o różnych gabarytach oraz parametrach technicznych - od drukarki wielkości smartfona do stacjonarnych drukarek z wyświetlaczem HD. Wybór zależy od wielu czynników dlatego najlepiej skontaktować się z nami - sprawdzimy z jakimi kasami współpracuje Państwa program, lub, jeśli takiego jeszcze nie posiadasz, jaki bedzie najlpszy program do warsztatu samochodowego.

Kasy fiskalne w warsztacie samochodowym także spełnią swoją funkcję. Oferowane przez nas kasy fiskalne posiadają cały szereg indywidualnych cech, które zależne są od ceny urządzenia. Tanie kasy fiskalne przeważnie są kasami tradycyjnymi (z dwoma rolkami). Najnowsze urządzenia jakie mamy w ofercie to kasy fiskalne z kopią elektroniczną, z klawiszami szybkiej obsługi oraz wydajnym akumulatorem.

 

Proszę pamiętać, że przy pierwszym zakupie urządzeń fiskalnych (niezależnie czy jest to kasa fiskalna czy drukarka fiskalna) przysługuje zwrot poniesionych kosztów w wysokości do 90% ceny urządzeń (nie więcej jednak niż 700zł na urzadzenie).

Odliczenie 700zł przy pierwszej kasie fiskalnej

Jeśli urządzenie fiskalne, które Państwo kupują, to Państwa pierwsza kasa fiskalna można skorzystać z odliczenia. Urząd Skarbowy daje możliwość uzyskania zwrotu kosztów poniesionych na zakup urządzenia fiskalnego. Wysokość zwrotu to 90% ceny netto kasy fiskalnej, ale nie więcej niż 700zł. Utrzymanie zwrotu wiąże się z obowiązkowymi (co najmniej jeden przegląd na dwa lata) przeglądami technicznymi, prowadzeniem działalności gospodarczej na którą zwrot został przyznany przez okres co najmniej 3 lat (od uzyskania zwrotu). W przeciwnym razie uzyskany zwrot należy zwrócić.

Czy cena kasy fiskalnej to jedyny koszt? Jakie są ukryte koszty?

Nie poniosą Państwo żadnych dodatkowych kosztów podczas zakupu kasy fiskalnej. Żeby nie być gołosłownym proponuje przeanalizowanie naszej oferty (co Państwo otrzymują podczas zakupu kasy fiskalnej w firmie DOTKOM):

  1. koszt zakupu kasy fiskalnej - wszystkie ceny podane na stronie są cenami brutto
  2. koszt fiskalizacji kasy fiskalnej - GRATIS
  3. koszt programowania nagłówka - GRATIS
  4. koszt programowania 10 towarów - GRATIS
  5. szkolenie z obsługi kasy fiskalnej - GRATIS (szkolenie tylko przy odbiorze osobistym lub przy instalacji kasy w siedzibie Waszej firmy)
  6. przygotowanie dokumentów do urzędu skarbowego - GRATIS
  7. przegląd techniczny - tryb roczny 80zł, tryb 2-letni 200zł
  8. dojazd - na terenie Tychów - GRATIS, na terenie Śląska 50zł (powyżej 25 km - prosimy o kontakt)

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij