Wczytuję dane...

Kasa fiskalna dla prawnika, radcy prawnego

Kasa fiskalna dla prawnika, radcy prawnego

1 stycznia 2015 roku przestaje obowiązywać rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012r. określające zwolnienia z obowiązkowego ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej (Dz. U. z 2012r., poz. 1382). Działalności gospodarcze założone po 31 grudnia 2014 oraz prowadzące sprzedaż m.in. usług "prawnych (w tym w zakresie doradztwa podatkowego), z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium A i P," (§ 4 ust. 1 pkt 2 lit. g nowego planowanego rozporządzenia Ministerstwa Finansów) muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kas fiskalnych od 1 stycznia 2015. Firmy, które taką działalność prowadzą (zostały założone przed 1 stycznia 2015) mogą skorzystać z okresu przejściowego - obowiązek używania kas fiskalnych spada na nie z dniem 1 marca 2015r. Zapowiadane, opisane powyżej, zmiany zawarte są w projekcie rozporządzenia z dnia 22 lipca 2014.

Dobierając urządzenia zawsze kierujemy się specyfiką działalności w której kasa fiskalna będzie używana. Z kontaktów z Klientami (z branży prawniczej) wiemy, że najodpowiedniejszą kasą fiskalną jest małe, eleganckie i zgrabne urządzenie nie zajmujące wiele miejsca na biurku lub w teczce. Polecamy w szczególności kasy fiskalne z kopią elektroniczną - odciążą od obowiązku przechowywania papierowych rolek z kopiami paragonów przez okres 5 lat - kopia zapisywana jest na zabezpieczonej karcie pamięci, z której w każdej chwili masz możliwość wydrukowania pożądanych danych. Nowoczesna kasa fiskalna posiada także wydajny akumulator i jest łatwa w obsłudze.

Jaka kasa fiskalna dla prawnika?

Na dzień dzisiejszy kasy fiskalne możemy podzielić na tradycyjne kasy fiskalne (z dwoma rolkami) oraz kasy fiskalne z kopią elektroniczną. Główny wpływ na cenę kasy fiskalnej mają jakość podzespołów, zaawansowanie techniczne, nowoczesność rozwiązań. Tradycyjna, tania kasa fiskalna to koszt do 1000zł (brutto). Kasa fiskalna z kopią elektroniczną to koszt od 1000zł. Mając na uwadze to, że prawo obecnie nakazuje przetrzymywanie kopii paragonów przez okres 5 lat dobrym pomysłem jest zakup kasy fiskalnej z kopią elektroniczną. Są to kasy prostsze w obsłudze i nowocześniejsze. Dodatkowo przy uzyskaniu zwrotu za zakupioną kasę fiskalną (do 90% ceny kasy fiskalnej, nie więcej jednak niż 700zł ceny netto) cena rzeczywista kształtuje się na poziomie od 300zł netto wzwyż.

Jeśli jednak nie są Państwo zrażeni przetrzymywaniem rolek przez okres 5 lat możemy zaoferować kasy fiskalne praktycznie za darmo (po uzyskaniu zwrotu kasa fiskalna w cenie 899zł brutto to koszt jedynie 38zł).

Mała i nowoczesna kasa fiskalna

Kancelarie prawne, biura prawnicze, biuro radcy prawnego najczęściej wybierają małe i eleganckie kasy fiskalne. Najmniejszą kasą fiskalną w naszej ofercie jest Posnet Mobile HS EJ - jest to kasa niewiele większa od smartfona. Główne jej zalety to kopia elektroniczna paragonu, wydajny akumulator, łatwa obsługa.

Inną kasą przy małej powierzchni biurka może być Novitus Nano E - bardzo popularna i ciesząca się uznaniem kasa fiskalna. Trochę większa niż Mobile HS EJ, ale posiadająca te same zalety.

Nieco większa kasa to Aclas Kos - tradycyjna, dwurolkowa kasa fiskalna o przyjemnym wyglądzie i małych gabarytach.

Odliczenie 700zł przy pierwszej kasie fiskalnej

Jeśli urządzenie fiskalne, które zamierzają Państwo kupić, to pierwsza kasa fiskalna, istnieje możliwość skorzystania z odliczenia. Urząd Skarbowy daje możliwość uzyskania zwrotu kosztów poniesionych na zakup urządzenia fiskalnego. Wysokość zwrotu to 90% ceny netto kasy fiskalnej, ale nie więcej niż 700zł. Utrzymanie zwrotu wiąże się z obowiązkowymi (co najmniej jeden przegląd na dwa lata) przeglądami technicznymi, prowadzeniem działalności gospodarczej na którą zwrot został przyznany przez okres co najmniej 3 lat (od uzyskania zwrotu). W przeciwnym razie uzyskany zwrot należy zwrócić.

Czy cena kasy fiskalnej to jedyny koszt? Jakie są ukryte koszty?

Nasz główny priorytet to przejrzystość oferty i brak dodatkowych kosztów. Nie poniosą Państwo żadnych dodatkowych kosztów podczas zakupu kasy fiskalnej. Żeby nie być gołosłownym proponuje przeanalizowanie naszej oferty (co Państwo otrzymują podczas zakupu kasy fiskalnej w firmie DOTKOM):

  1. koszt zakupu kasy fiskalnej - wszystkie ceny podane na stronie są cenami brutto
  2. koszt fiskalizacji kasy fiskalnej - GRATIS
  3. koszt programowania nagłówka - GRATIS
  4. koszt programowania 10 towarów - GRATIS
  5. szkolenie z obsługi kasy fiskalnej - GRATIS (szkolenie tylko przy odbiorze osobistym lub przy instalacji kasy w siedzibie Waszej firmy)
  6. przygotowanie dokumentów do urzędu skarbowego - GRATIS
  7. przegląd techniczny - tryb roczny 80zł, tryb 2-letni 200zł
  8. dojazd - na terenie Tychów - GRATIS, na terenie Śląska 50zł (powyżej 25 km - prosimy o kontakt)

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij