Wczytuję dane...

Z życia wzięte - podpowiadamy

RAPORTY

 1. W danym miesiącu miałem jedną sprzedaż ( 30 września ) i nie umiem wykonać raportu miesięcznego ( 1 października )- dlaczego?

  Nie został wykonany raport dobowy za dany dzień. Należy wykonać raport dobowy a następnie raport miesięczny. Jeżeli wykonano raport dobowy 1 października to sprzedaż z 30 września przejdzie do sprzedaży za październik. Jeśli to była jedyna sprzedaż w miesiącu wrześniu to raport miesięczny na ten miesiąc będzie zerowy lub się nie wydrukuje (zależnie od modelu kasy fiskalnej). W takiej sytuacji należy powiadomić księgową o tym fakcie.

  Aby uniknąć takich sytuacji ważnym jest, aby po ostatniej sprzedaży w ostatnim dniu miesiąca (w którym była sprzedaż) wykonywać raport dobowy.

 2. Miałam sprzedaż danego dnia, a na raporcie miesięcznym tego dnia nie ma, dlaczego?

  Prawdopodobnie nie został wykonany raport dobowy za dany dzień i sprzedaż przeszła do raportu z póżniejszą datą. Wysokość sprzedaży z dnia w którym nie wykonano raportu dobowego będzie dodana do wysokości sprzedaży z następnego dnia (najbliższego, kolejnego raportu dobowego).

 3. Nie wykonałem raportu dobowego tydzień temu? Co zrobić?

  Jeśli po dniu w którym nie wykonano raportu dobowego była sprzedaż to sytuacja jest analogiczna do powyższej.

  Jeśli w następnym dniu, po tym w którym nie wykonano raportu dobowego, nie było jeszcze sprzedaży należy wykonać raport dobowy. Po zakończeniu dnia (była sprzedaż) wykonujemy kolejny raport dobowy - będziemy mieli dwa raporty dobowe z tą samą datą ale z innym numerem. Wystarczy wtedy powiadomić księgową o tym fakcie.

  Jeśli "nastepny dzień" będzie w następnym miesiącu, to o tym fakcie także należy powiadomić księgową, aby mogła sprzedaż wliczyć w odpowiedni miesiąc.

 4. Prowadzę pub i prowadzę sprzedaż od 17 do 3 dnia nastepnego - kiedy muszę wykonywać raport dobowy (o 24)?

  Jeśli sytuacja powtarza się to raport dobowy można wykonywać po ostatniej sprzedaży lub przed pierwszą sprzedażą w dniu nastepnym. Konieczne jest jednak zwrócenie szczególnej uwagi na raporty dobowe na przełomie miesiąca. Raport dobowy datowany jest w momencie jego wykonania, więc przy przełomie miesiąca sprzedaż może przeskoczyć na nastepny miesiąc. O takim fakcie należy pamiętać i zwrócić uwagę księgowej, aby prawidłowo dokonywać rozliczeń miesięcznych.

 5. Wczoraj miałem sprzedaż, ale nie wykonałem raportu dobowego. Zrobiłem to dziś w połowie dnia (w którym także była już sprzedaż), od razu jak sobie o tym przypomniałem. Czy dobrze zrobiłem? Moge mieć z tego powodu przykrości?

  Jeśli poprzedniego dnia nie był wykonany raport dobowy to sprzedaż przejdzie do najbliższego kolejnego raportu dobowego. Data raportu dobowego jest zgodna z datą jego wykonania. Nie wykonanie raportu dobowego w danym dniu nie pociąga za sobą konsekwencji, ale należy pamietać, że raport dobowy jest częścią składową raportów miesięcznych, które są dokumentami fiskalnymi wymaganymi przez urząd skarbowy. Należy pamiętać o ciągłości wykonywania raportów dobowych i o prawidłowym ewidencjonowaniu sprzedaży w danym miesiącu.

 6. Nie da się wykonać raportu miesięcznego. Dlaczego?

  Proszę pamiętać, że raport miesięczny możemy wykonać najwcześniej pierwszego dnia nastepnego miesiąca.

Wszelkie sytuacje wątpliwe należy zgłaszać księgowości bądź skontaktować się z nami - DOTKOM kontakt

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij