Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 16.00 PLN
Producent: CAS

Waga precyzyjna UW 820 S-V

Legalizacja: 2 lata, gwarancja: 3 lata

Legalizacja - co to takiego? - zapraszamy do lektury

Trzeci rok gwarancji po zarejestrowaniu wagi na stronie producenta.

Nowa linia wag precyzyjnych Shimadzu została zaprojektowana w oparciu o innowacyjną technologię, która oferuje niezwykle szybką odpowiedź - wyświetlenie stabilnego wyniku pomiaru, znakomitą stabilność, trwałość i powtarzalność wyników ważenia. Mechanizm ważący wagi wykonany jest z jednego kawałka metalu (stopu aluminium). Technologię tę (zwaną w SHIMADZU UniBloc) stosują wyłącznie trzy firmy na świecie.

ZALETY WAGI CAS UW 220H-V:

 • Bardzo duża dokładność i powtarzalność wyników ważenia.
 • Automatyczna kalibracja wewnętrzna
 • Estetyczna obudowa stalowa.
 • Duży zakres temperatur użytkowania.
 • Automatyczne kalibracje: temperaturowa i o godzinie ustawionej przez użytkownika.
 • Szeroki wybór modów pracy i funkcji dodatkowych.
 • Funkcja WINDOWS Direct umożliwiająca bezpośrednią współpracę wagi z aplikacjami WINDOWS (np. Notatnik, EXCEL itp.)

Europejskie zatwierdzenie typu wag UW klasyfikuje większość z nich do klasy dokładności II, a wagi UW 620H i UW 6200H zarówno do klasy dokładności II, jak i I. Program wagi oferuje szerokie możliwości i funkcje, w tym m.in.: - w pełni automatyczną kalibrację przy zmianie temperatury otoczenia lub o określonej przez użytkownika godzinie, opartą na wbudowanym wzorcu masy; - raporty z kalibracji, zgodnie z wymaganiami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej; - pomiar gęstości ciał stałych i cieczy (z zastosowaniem opcjonalnego zestawu); - liczenie detali, ważenie w określonym przedziale (limity); - wyświetlacz graficzny; - wiele innych. Na wagę udzielamy dwuletniej gwarancji, a na mechanizm UniBloc - 5 lat gwaracji.

FUNKCJE:

Technologia UNI BLOC i jej zalety

Tradycyjny mechanizm w wagach analitycznych elektro-magnetycznych został zastąpiony przez jeden element, wykonany z jednego kawałka aluminium, Shimadzu UniBloc.

Cyfrowa technologia produkcji pozwala na osiągnięcie doskonałej jakości wykonania.

Technologię Uni Bloc Shimadzu poraz pierwszy wprowadziła w precyzyjnych wagach platformowych serii EB-K w 1989 roku.

Technologia Uni Bloc pozwala na osiągnięcie szybszej odpowiedzi, lepszej stabilności i odporności na zmiany temperatury oraz w znaczny sposób poprawią trwałość urządzenia.

Technologia Uni Bloc została opantentowana w USA w 1989, No.4799561, w Chinach w 1991, No.12729, w Japonii w 1995, No.1905686.

Kalibracja jednym przyciskiem

Aby wykonać kalibrację wystarczy nacisnąć tylko jeden klawisz. Dodatkowo kalibracja może zostać wykonana automatycznie, przy zmianie temperatury lub przez zaprogramowanie wewnętrznego zegara czasu rzeczywistego.

Automatyczna kalibracja; PSC (Perfect Self Calibration)

Każdorazowa zmiana temperatury wykryta przez wagę, mogąca wpłynąć na utratę dokładności odczytu masy rozpoczyna proces automatycznej, wewnętrznej kalibracji.

Clock-CAL - kalibracja zegarowa

Kalibracja może zostać przeprowadzona automatycznie w czasie określonym przez użytkownika wagi. Użytkownik może zaprogramować wbudowany zegar do przeprowadzenia maksymalnie 3 kalibracji w ciągu dnia.

Wbudowany zegar czasu rzeczywistego zgodny z GLP/GMP/ISO

Zegar czasu rzeczywistego pozwala na zarządzanie systemem zgodnie z wymaganiami GLP/GMP/ISO9000. Pozwala na przeprowadzanie automatycznej kalibracji.

Wyświetlacz analogowy

Pełny zakres
Wyświetlacz graficzny pozwala w przejrzysty sposób kontrolować proces ważenia, wskazując jaką część całkowitego obciążenia wagi stanowi ważony przedmiot (łącznie z masą TARA).

Funkcja Doważania (tylko seria UW / UX i BW-K / BX-K )
Wyświetlacz graficzny pozwala także na przejrzyste korzystanie z funkcji limitów wagowych pokazując w obrazowy sposób czy limit został osiągnięty czy też nie.

Funkcja Limitowania (tylko seria UW / UX i BW-K / BX-K )
Dodatkowo w funkcji limitów wyświetlacz może pokazywać komunikaty słowne:
"GO" gdy masa próbki jest w granicach określonych przez limity, "HI" gdy jest powyżej limitu górnego, "LO" poniżej limitu dolnego.

Podświetlanie wyświetlacza

Podświetlanie wyświetlacza wykorzystywane jest przy ograniczonej widoczności spowodowanej zbyt słabym lub zbyt intensywnym oświetleniem pomieszczenia, w którym waga jest użytkowana.

Technologia Windows Direct - przesyłanie danych wprost do aplikacji systemu Windows

Wyniki pomiarów mogą być przesłane bezpośrednio do programu Excel lub innej aplikacji Windows bez konieczności używania dodatkowego oprogramowania. Do transmisji wykorzystuje się port komunikacyjny RS 232. Technologia Windows Direct pozwala w łatwy i przejrzysty sposób zbierać, katalogować i wykorzystywać wyniki pomiarów.

Metalowa obudowa

Aluminiowa, ciśnieniowo odlewana obudowa gwarantuje wysoką jakość wykonania, zwiększoną trwałość oraz lepsze zabezpiecznie mechanizmu. Pozwala także na łatwiejsze utrzymanie czystości.

GLP/GMP/ISO9000

Po podłączeniu opcjonalnej drukarki można drukować rezultaty pomiarów z uwzględniem daty i czasu wykonania, a raport kalibracji zostaje drukowany automatycznie zgodnie z wymaganiami metrologicznymi i zaleceniami GLP/GMP/ISO9000.

Funkcja liczenia sztuk i konwersji jednostek

Funkcja pozwala na liczenie sztuk elementów o takiej samej masie jednostkowej, wskazywanie udziału procentowego, a także na wskazywanie wyników ważenia w róznych jednostkach, np. karaty.

Pomiar gęstości

Zainstalowanie opcjonalnego zestawu SMK-401 do przeprowadzenia pomiaru ciężkości zmienia wagę w specjalistyczne urządzenie metrologiczne do pomiaru gęstości ciał stałych i cieczy. Wagi Shimadzu posiadają także wbudowany specjalistyczny program do pomiaru tych wartości.

Wagi

 • Typ wagi: 

  precyzyjna, laboratoryjna

 • Zakres ważenia (dokładność): 

  820g (0,01g)

 • Funkcje: 

  Windows-Direct, PCS, Clock-Cal, GLP/GMP/ISO, wyświetlacz analogowy, funkcja - %, zmiana jednostek* (g, ct,...), pomiar ciężkości, ważenie zwierząt, limity wagowe, liczenie sztuk

 • Minimalne obciążenie: 

  0,01 g

 • Interfejs: 

  AUX-złącze dla dodatkowej klawiatury / RS-232C / Złącze I/O do podłączenia drukarki

 • Temperatura pracy: 

  5-40°C

 • Wyświetlacz: 

  LCD z podświetlaniem

 • Wymiary wagi (szer. x dł. z wys.): 

  190 x 317 x 78 mm

 • Szalka: 

  108 x 105mm

 • Ciężar: 

  3,4 kg

 • Klasa dokładności: 

  II

 • Pobór mocy: 

  100 -250 VA / 12V/1A

 • Powtarzalność: 

  {|= 0,008g

 • Liniowość: 

  +/- 0,01g

 • Czas odpowiedzi: 

  0,7s - 1,2s

 • Temperaturowy współczynnik czułości: 

  +/- 5 ppm / °C (10-30 °C)

Polecamy

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij