Masz kasę po odczycie? Co dalej?

Masz kasę po odczycie? Co dalej?

Praktycznie nie znajdziemy ograniczeń dotyczących dysponowaniem kasą fiskalną po zakończeniu jej użytkowania. Wyjaśnieniem przedmiotowym zagadnienia aktualne jest pismo Ministerstwa Finansów z dnia 7 września 1994 r., PP7- 7253/240/94, które dopuszcza wyłącznie zwrot kasy fiskalnej za odpłatnością uprawnionemu serwisantowi, importerowi lub producentowi.

 

Podatnik kończący działalność gospodarczą może zwrócić odpłatnie kasy fiskalne jedynie uprawnionemu producentowi, importerowi lub dystrybutorowi. Przed zakończeniem działalności powinien być dokonany raport okresowy z całego okresu działania kasy fiskalnej w obecności urzędnika skarbowego i serwisanta. Raport ten powinien być przechowywany w urzędzie skarbowym właściwym dla podatnika. Jeżeli zakończenie działalności przedsiębiorstwa państwowego następuje w wyniku likwidacji, o której mowa w art. 37 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 19 lipca 1990 r. o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych (Dz.U. nr 51, poz. 298), kasy mogą być nabywane ponownie wraz z zakupem przedsiębiorstwa lub jego części

 

Pozostałe interpretacje regulują kwestie braku zgody Producenta, lokalnego serwisu, na odkupienie kasy fiskalnej.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij