Gwarancja: 1 rok
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!

Usługi serwisowe przy zakupie drukarki fiskalnej w DOTKOM - GRATIS

Drukarka fiskalna Novitus HD E

Drukarka fiskalna NOVITUS HD E jest pierwszą drukarką fiskalną wyposażoną w kolorowy wyświetlacz TFT, na którym można wyświetlać, obok standardowych treści (pozycje menu, kupowane towary itp), także filmy reklamowe, grafiki, animacje. Kolejne zalety drukarki Novitus HD E to możliwość stosowania długich nazw towaru (do 60 znaków), druku loga graficznego w nagłówku paragonu, umieszczenia numeru NIP nabywcy na jego życzenie, druku kodów kreskowych (w tym QR). Dzięki zastosowaniu papieru o szerokościach 57mm lub 80mm dobieranego wg potrzeb oraz długości rolki do 100m drukarka może pomieścić na jednym paragonie o wiele więcej treści niż drukarki konkurencyjnych producentów. Drukarka Novitus HD E wpółpracuje z większością programów handlowych dostepnych na rynku.  

Novitus HD E to połączenie doświadczenia jakie przez lata zdobywa polska marka Novitus oraz japońskiej solidności i precyzji jaką mogą się pochwalić twórcy drukarki CITIZEN.

Elektroniczna kopia paragonu to nowoczesność i wygoda.

Drukarka realizuje zapis kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych. Zastosowanie elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia, dzięki wyeliminowaniu równoczesnego zadruku dodatkowej rolki papieru kopią. Za sprawą takiego rozwiązania nie ma konieczności przechowywania rolek z kopiami przez kilka lat, co zajmuje sporo miejsca, a ich czytelność po kilku miesiącach bywa znikoma. W tej drukarce kopia wydruku zapisywana jest w sposób elektroniczny na niewielkiej karcie SD (jak w aparatach fotograficznych). Jedna karta może wystarczyć nawet na kilka lat pracy drukarki. Dane kopii zapisanych na karcie są dostępne dla użytkownika. Można je wydrukować bezpośrednio na drukarce, lub odczytać w standardowym komputerze PC. 8-mio przyciskowa, podświetlana klawiatura drukarki działa bardzo precyzyjnie, a operowanie na niej jest intuicyjne.

Drukarka posiada awaryjne zasilanie akumulatorowe. Dzięki niemu, w przypadku braku zasilania zewnętrznego, można drukować paragony (np. z laptopa) oraz wykonać żądane raporty. 

Drukarka potrafi sterować dowolną szuflada na pieniądze napięciem od 6 do 24V

Innowacyjne wyświetlanie informacji

Drukarka Novitus HD E to pierwsza na polskim rynku drukarka z kolorowym wyświetlaczem klienta pozwalającym wyświetlać komunikaty oraz grafikę w trybie High Color. Duży, 4,3” kolorowy wyświetlacz zwróci uwagę każdego kupującego i uatrakcyjni wnętrze sklepu czy stanowiska sprzedaży. Wyświetla on bardzo czytelnie wszelkie komunikaty i menu drukarki oraz dowolne animowane reklamy w prosty sposób przygotowywane i programowane przez właściciela. Użytkownik może zmieniać „skórki” menu dopasowując je do swoich preferencji kolorystycznych. Animowane reklamy mogą być wywoływane przez użytkownika z poziomu aplikacji, po zakończeniu paragonu, w dowolnej kolejności.

Szybkość i elastyczność wydruku

Drukarka Novitus HD E zbudowana jest w oparciu o niezawodny, profesjonalny, bardzo trwały i szybki mechanizm drukujący japońskiej firmy Citizen, który oprócz paragonów może drukować również faktury VAT. Wydruki mogą być  realizowane na papierze o szerokości 57 lub 80 mm za pomocą kilku rodzajów czcionek. Wydruk paragonu zawierającego 100 pozycji odbywa się w czasie 5,5 sekundy, a maksymalna ilość towarów na jednym paragonie to 255. Paragon jest odcinany za pomocą profesjonalnego obcinacza papieru montowanego w drukarce w standardzie. Wymiana papieru w drukarce odbywa się błyskawicznie na zasadzie „wrzuć i pracuj”. Drukujesz, co sobie wymarzysz

Drukarka idealnie pasuje pod nowe wymagania Ministerstwa Finansów:

ma możliwość wydrukowania NIP-u nabywcy na paragonie. Pozwala na bardzo dokładną identyfikację sprzedawanego towaru, gdyż nazwa towaru lub usługi może po raz pierwszy na rynku mieć nawet do 60 znaków a każdy z towarów może mieć dodatkowy opis oraz kod kreskowy. Każdy z paragonów może być przyozdobiony znakiem graficznym w nagłówku paragonu – np. logiem firmy oraz wyposażony w kod kreskowy lub kod 2D identyfikującym paragon w systemie (numer systemowy). Kod 2D może zostać również wykorzystany do dołączenia dodatkowych informacji do paragonu takich jak opis paragonu, link do strony internetowej, czy inne, dowolne dane tekstowe. Część niefiskalna paragonu może być szeroko wykorzystywana przez użytkowników w celach marketingowo – informacyjnych czemu sprzyja bardzo rozbudowana pula dodatkowych stopek niefiskalnych. Oprócz paragonów, faktur i dostępnych z menu raportów urządzenie może wydrukować dowolny tekstowo-graficzny dokument niefiskalny. Cały proces wydruku realizowany jest w urządzeniu w pełni graficznie, co zapewnia znakomitą czytelność i estetykę wydruków oraz pozwala swobodnie przeplatać tekst i grafikę w ramach dopuszczonych przez przepisy.

Komunikacja to podstawa

Do systemu komputerowego drukarka może być podłączona poprzez dowolne z tradycyjnych czy nowoczesnych złącz komunikacyjnych: jednego z dwóch RS232, dwukanałowego złącza USB lub połączenia ethernetowego. Logiczny port PC2 pozwala na integrację z centralnymi systemami gromadzenia informacji, systemami monitorującymi oraz innymi rozwiązaniami firm trzecich działającymi niezależnie od systemu sprzedażowego. Tunelowanie transmisji pomiędzy portami drukarki pozwala na podłączanie do niej urządzeń zewnętrznych, jak np. wagi czy terminala płatniczego. Komunikacja z PC odbywa się poprzez najbardziej popularne protokoły komunikacyjne na polskim rynku, zgodne z wszystkimi poprzednimi modelami drukarek Novitus oraz przez nowy, niezwykle czytelny protokół NOVITUS XML występujący w polsko- i angielskojęzycznej wersji. Drukarka posiada detekcję wpięcia przewodu komunikacyjnego a konfiguracji drukarki można dokonać zdalnie poprzez wbudowany w nią serwer www.

Zapomnij o „schodku podatkowym”

Drukarka zapamiętuje w swojej bazie informacje o każdym z miliona sprzedawanych towarów wraz z historią zmiany stawki VAT każdego z nich. Mechanizm ten pozwala na płynną pracę drukarki bez obaw o wystąpienie tzw. „schodka podatkowego” blokującego w innych drukarkach sprzedaż towaru.  

Cechy wyróżniające drukarkę:

 • kolorowy wyświetlacz LCD TFT o przekątnej 4,3' (tryb HighColor)
 • szerokość papieru zależnie od potrzeb (57mm lub 80mm)
 • długa nazwa towaru - do 60 znaków
 • graficzne logo w nagłówku paragonu
 • 50 grafik dla wydruków niefiskalnych
 • mozliwość druku kodów kreskowych oraz 2D (QR) - pod paragonem oraz w wydrukach niefiskalnych
 • superformatka niefiskalna (dowolny wydruk, pionowy opis NIEFISKALNY na brzegach wydruku)
 • konfigurowalny monitor transakcji
 • animacje na wyświetlaczu klienta (kilka plików *.apng) - całkowita pojemność plików z reklamami 80MB - zarządzane przez aplikację zewnętrzną zarządzanie drukarką przez wbudowany serwer www
 • wsteczna kompatybilność protokołów komunikacyjnych (zgodna ze wszystkimi wcześniejszymi modelami drukarek Novitus)
 • czytelny protokuł komunikacyjny Novitus XML w wersji polsko- i angielskojęzycznej
 • klient DHCP - komunikacja zdalna z drukarką może być ograniczona tylko do wybranych adresów MAC
 • wybudzanie urządzenia z portów szeregowych
 • kopia paragonu jest zapisywana na karcie SD o dowolnej pojemności - klient ma dostęp (z poziomu drukarki) do danych zapisanych na karcie - ma możliwość ich przeglądania, raportowania i kopiowania zaawansowane
 • zarządzanie energią - wydajny wewnętrzny akumulator litowo-żelowo-fosfatowy wydruk nawet do 1000 paragonów 30-liniowych bez zasilania zewnętrznego
 • złącza komunikacyjne 2xRS232, USB oraz Ethernet (LAN)

Drukarki fiskalne

 • Liczba towarów: 

  1 000 000

 • Długość nazwy towaru: 

  60 znaków + 3 linie opisu towaru

 • Kopia elektroniczna: 

  tak

 • Mechanizm drukujący: 

  termiczny, jednostacyjny, typu "clamshell"

 • Szerokość papieru: 

  57 mm lub 80 mm

 • Rodzaj klawiatury: 

  switch'owa

 • Liczba klawiszy: 

  8 + wyłącznik zasilania

 • Wyświetlacz klienta: 

  TFT 4,3”, 480 x 272 piksele, High Color, obrotowy

 • Wyświetlacz kasjera: 

  wspólny z wyświetlaczem klienta

 • Komunikacja (interfejs): 

  2 x RS232, 1 x USB, 1 x LAN

 • Współpraca z urządzeniami: 

  komputer, laptop, monitor wydruku, monitoring, system nadzoru itp.

 • Współpraca z szufladą: 

  tak, 6 - 24V

 • Zasilanie: 

  zasilacz zewnętrzny 230 V / 24V, 2.1 A

 • Akumulator: 

  wbudowany akumulator LiFePO4, 14V, 1.4Ah

 • Szerokość/głębokość/wysokość [mm]: 

  178 x 350 x 190

 • Waga: 

  4 kg

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij